Cykl życia rzęsy, czyli kiedy przyda nam się odżywka, a kiedy interwencja?
Dla niejednej kobiety rzęsy stanowią bardzo ważny element urody. W istocie, pełnią one bardzo ważną dla oka funkcję – chronią je przed kurzem i brudem, który mógłby przedostać się do oka, powodując przy tym zapalenie. Wypadanie rzęs to proces fizjologiczny, co oznacza, że jest on czymś zupełnie normalnym. Rzęsy rosną, po czym samoistnie wypadają, a ich cykl życia trwa średnio od 6 do 10 tygodni. To właśnie w ten sposób na powiece górnej znajduje się około 120-250 rzęs, zaś na dolnej jest ich 50-150. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że o ile czymś zupełnie normalnym jest wypadanie od 1 do 5 rzęs dziennie, większe ilości powinny wzbudzić niepokój. W przypadku, gdy rzęsy wypadają kępkami, konieczna będzie jak najszybsza wizyta u lekarza dermatologa, który po ustaleniu głównej przyczyny będzie w stanie wdrożyć specjalistyczne leczenie.
Aby dobrać kurację, warto znać przyczynę – jakie są najczęstsze powody wypadania rzęs?
Zupełnie jak w przypadku włosów na głowie, powodem wypadania rzęs jest osłabienie mieszków włosowych. Jednym w powodów może być nieprawidłowa dieta uboga w witaminy, mikroelementy oraz makroelementy. Kolejnym czynnikiem może być stan zapalny spowodowany infekcjami oczu, na przykład zapaleniem brzegów powiek czy spojówek. Oprócz tego, na proces intensywnego wypadania rzęs mogą składać się:
-
zaburzenia hormonalne;
-
choroby o podłożu autoimmunologicznym;
-
przyjmowanie niektórych leków;
-
długotrwały stres;
-
intensywna chemioterapia;
-
nadmierna ekspozycja na słońce i mróz.
Warto również przyjrzeć się swojej codziennej pielęgnacji. Czy zdarza Ci się zapominać o demakijażu oczu? Zasypianie z makijażem na powiekach może doprowadzić do zaczopowania ujścia mieszka włosowego oraz wystąpienia podrażnień skóry. Efekt? Osłabione, wypadające rzęsy oraz zwiększona łamliwość. Eksperci od lat mówią o tym, aby podczas zmywania makijażu pod żadnym pozorem nie pocierać zbyt mocno powiek. Zamiast tego po nałożeniu preparatu do demakijażu powinno się odrobinę odczekać, a następnie usunąć rozpuszczony tusz za pomocą delikatnego wacika. Winnych wypadaniu rzęs możemy doszukać się również w zalotce – jej nieumiejętne i zbyt częste stosowanie uszkadza i łamie rzęsy. Ratunkiem i sposobem na naturalne wzmocnienie włosia jest odżywka do rzęs z drogerii Wispol.
Odżywka do rzęs z drogerii internetowej Wispol będzie Twoją najlepszą przyjaciółką!
Rynek kosmetyków przepełniony jest produktami, które mają na celu znaczne odżywienie rzęs, uelastycznienie ich czy całkowite wzmocnienie. Jedna odżywka do rzęs drugiej nierówna. Między innymi z tego powodu tak ważne jest odpowiedzenie sobie samej na pytanie: na czym najbardziej mi zależy? W Wispol otwieramy naszym Klientkom oczy na szereg możliwości w postaci rozmaitych produktów, dzięki którym odżywią one swoje rzęsy i na zawsze pożegnają się z problemem ich wypadania bądź łamana. W stosowaniu tego typu preparatów liczy się przede wszystkim regularność – zauważalne zmiany w kondycji rzęs pojawiają się zwykle po około 4-6 tygodniach używania kosmetyku. Warto jednak na nie czekać, chociażby dla piorunującego efektu spojrzenia spod zdrowych, gęstych rzęs.