Cienie do powiek
Z makijażem oczu jest tak jak z make-upem innych części twarzy. Odpowiednio dobrany do potrzeb i typu urody, wykonany perfekcyjnie nie tylko zamaskuje niedoskonałości, ale wydobędzie piękno Twoich oczu.
Kosmetyki do makijażu oczu – czego potrzebujesz?
Baza pod cienie i paleta cieni do powiek to podstawa kolorowego makijażu oczu. Kredka i tusz idealnie makijaż podkręcą.
Baza ma zadanie przykryć niedoskonałości, zapobiec osypywaniu się cieni i utrwalić makijaż. Nakładamy ją w pierwszej kolejności na ruchomą powiekę oka aż do brwi. Bazę gruntujemy cielistym cieniem lub najjaśniejszym z wybranej paletki barw (najlepiej sprawdzi się paleta cieni do powiek tego samego koloru). Następnie wypełniamy wybranymi cieniami powiekę zaczynając od zewnętrznej strony oka ku wewnętrznemu kącikowi. Najciemniejszy nakładamy od zewnętrznej strony, przechodząc ku kącikowi do jaśniejszego odcienia. Warto zapoznać się z technikami makijażu oczu dostępnymi w poradnikach internetowych.
Czy to prawda, że cienie do powiek dobieramy do koloru oczu?
Jedna z zasad mówi, że cienie do powiek dobieramy na zasadzie podobieństwa do koloru tęczówki oczu (nie w tym samym odcieniu), ale równie dobrze sprawdzają się cienie stosowane na zasadzie kontrastu. Niebieskie oczy – zestaw cieni do powiek w błękitach i granatach. Kontrastowe - żółcie, pomarańcze. Zielone oczy – cienie butelkowe i szmaragdowe. Kontrastowe – fiolet, pochodne czerwieni. Oczy brązowe przy ciepłej karnacji - cienie w odcieniach brązu, czerwieni, oranże. Przy zimnej – zielenie i fiolety.
Kiedy nakładać matowe cienie, a kiedy błyszczące?
Do codziennego makijażu wybieramy matowe cienie do powiek, do wieczorowego możemy sobie pozwolić na brokatowe. Ważne, byśmy się czuli dobrze z makijażem.
Gdzie kupić dobre cienie do powiek?
Zapraszamy do naszego sklepu. Cienie do powiek Revolution, Gosh, Revlon, Paese i wielu innych marek czekają, by się sprawdzić w Waszych stylizacjach.
Wszystko o cieniach do powiek
Niejedna kobieta nie wyobraża sobie poprawnego funkcjonowania wśród ludzi bez odpowiedniego make-upu. Należy pamiętać, że makijaż do oczu powinien spełniać kilka podstawowych cech, żeby prezentować się zjawiskowo. Odpowiednio dobrany do stylu i typu urody, nie dość, że zamaskuje niedoskonałości, dodatkowo podkreśli naturalne piękno oczu.
Makijaż do oczu – jak zacząć?
Przed przystąpieniem do nakładania makijażu, w pierwszej kolejności powinnaś zastanowić się, jakich kosmetyków dokładnie potrzebujesz. Z pewnością przydadzą Ci się baza pod cienie i cienie do powiek. Dodatkowo kredka do oczu i tusz do rzęs ładnie podkreślą ogólny wygląd.
Baza do powiek używana jest już na samym początku i służy do ukrycia niedoskonałości, zapobiega osypywaniu się cieni oraz utrwala makijaż. Nakładamy ją na powiekę aż do brwi. Następnie powinniśmy sięgnąć po paletę z cielistymi kolorami, najlepiej jak najjaśniejszymi. Gruntujemy bazę poprzez nałożenie takiego cieniu. W następnej kolejności nie pozostało nam nic innego jak uzupełnienie powieki cieniami właściwymi. Nakładamy je w określony sposób, od zewnątrz w stronę wewnętrznego kącika oka. Żeby nie zaburzyć kolorystyki, powinniśmy pamiętać, że najciemniejsze kolory nakładane są jako pierwsze, a im bliżej kącika oka, tym jaśniejsze kolory należy stosować.
Nie wyszło za pierwszy razem?
Makijaż oczu jest jedną z tych czynności, które brzmią łatwo, ale wcale takie nie są. Warto zapoznać się z technikami makijażu oczu dostępnymi w Internecie oraz nie zniechęcać się przy kilku pierwszych nieudanych próbach. Im więcej będziemy eksperymentować z make-upem, tym lepiej będzie on nam wychodził.
O czym warto pamiętać?
Dodatkową wiedzą, która przyda się podczas nakładania makijażu do oczu jest znajomość kilku podstawowych zasad udanego make-upu. Jedna z nich mówi, że kolor cieni do oczu jest ściśle uzależniony od koloru tęczówek. Tutaj obowiązują dwie szkoły – według jednej z nich oba te kolory powinny być do siebie zbliżone. W ten sposób na niebieskie odcienie nakładamy kolory zbliżone do granatów lub turkusu, do zielonych tęczówek idealnie sprawdzą się butelkowe lub szmaragdowe cienie, a do ciemnych oczu możemy użyć ciepłych barw, jak chociażby brązy i pomarańcze. Innym sposobem jest nakładanie odcieni kontrastowych. Wykorzystując kontrast, podkreślamy kolor tęczówki, przyciemniamy ją lub rozjaśniamy. Kolorami kontrastowymi dla błękitu są żółcie i pomarańcze; fiolet lub róż idealnie sprawdzi się dla oczu zielonych, a dla ciemnych powinniśmy wybrać coś z palety oranży i czerwieni lub przy zimnej karnacji – zieleni i fioletów.
Różne rodzaje cieni do oczu
Istnieje kilka odmian cieni do oczu. Możemy spotkać się z cieniami matowymi lub błyszczącymi. Częściej stosowaną grupą są te pierwsze – idealnie nadają się one do codziennego makijażu. Po błyszczące cienie sięgamy w przypadku makijażu na wieczorowe spotkania. Należy pamiętać, że make-up nie powinien być przytłaczający, a jedynie dopełniać ogólny wygląd. Nasze samopoczucie w nim również jest bardzo istotne.